Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara, la o societate administratorul si cenzorii ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara, la o societate administratorul si cenzorii au contract ...

Buna seara,
la o societate administratorul si cenzorii au contract de mandat,inregistrat la Registru Comertului.Mai trebuie platit CAM-ul?
va multumesc
Daca este vorba despre societate comerciala,obligatiile aferente contractelor de mandat presedinte si cenzor sunt diferite fata d eobligatiile cenzor ,presedinte asociatii de proprietari
Pentru societati comerciale cenzor ,presedinte raportul juridic se inregistreaza la registrul comertului ,
Pentru cenzor presedinte care presteaza activitati in cadrul si in beneficiul asociatiilor de proprietai dupa cum ati inteles sa alegeti sectiune de postare topic-nu exista obligativitate inregistrareraport juridic la registrul comertului