Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna dimineata.Privind pensionarea limita de varsta ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna dimineata.Privind pensionarea limita de varsta ,agricultor ...

Buna dimineata.Privind pensionarea limita de varsta ,agricultor fost membru cooperator .Ce acte trebuiesc pt intocmirea dosarului de pensionare ; care este procedura privind cererea de pensionare in instanta? ; un model de cerere pensionare in fata instantei. Va multumesc.
Dosarul de pensionare se depune la Casa de Pensii nu la instanta.

documentele necesare înscrierii la PENSIE PENTRU LIMITĂ DE VÂRSTĂ, după caz:
[ link extern ]
Multumesc frumos de raspuns,dar nu ma prea ajuta.Arhiva CAP ului a ars de ani de zile nu mai exista asa ceva,cum nici carnete de membrii cooperatori.Cum pot face eu dovada la Casa de pensii ca am lucrat la CAP sau ca am fost membru cooperator,ce act si de unde il iau pt a dovedi acest fapt?

Cornel Vasile a scris:

Dosarul de pensionare se depune la Casa de Pensii nu la instanta.

documentele necesare înscrierii la PENSIE PENTRU LIMITĂ DE VÂRSTĂ, după caz:
[ link extern ]