avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna dimineata.Privind pensionarea limita de varsta ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna dimineata.Privind pensionarea limita de varsta ,agricultor ...

Buna dimineata.Privind pensionarea limita de varsta ,agricultor fost membru cooperator .Ce acte trebuiesc pt intocmirea dosarului de pensionare ; care este procedura privind cererea de pensionare in instanta? ; un model de cerere pensionare in fata instantei. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: mary6 , utilizator 09:11, 13 Noiembrie 2020
Dosarul de pensionare se depune la Casa de Pensii nu la instanta.

documentele necesare înscrierii la PENSIE PENTRU LIMITĂ DE VÂRSTĂ, după caz:
[ link extern ]
Multumesc frumos de raspuns,dar nu ma prea ajuta.Arhiva CAP ului a ars de ani de zile nu mai exista asa ceva,cum nici carnete de membrii cooperatori.Cum pot face eu dovada la Casa de pensii ca am lucrat la CAP sau ca am fost membru cooperator,ce act si de unde il iau pt a dovedi acest fapt?

Cornel Vasile a scris:

Dosarul de pensionare se depune la Casa de Pensii nu la instanta.

documentele necesare înscrierii la PENSIE PENTRU LIMITĂ DE VÂRSTĂ, după caz:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata cojocar veronica cojocar veronica buna, mama mea are 22 ani de munca, nascuta in august, 58. se poate pensiona anticipat? (vezi toată discuția)
Cand pot sa ies la pensie si ce acte depun la casa de pensii? pedicuta pedicuta sunt femeie si la 10februarie 2012, am implinit 59 ani, am lucrat 26 ani si as vrea sa stiu cand pot depune dosarul de pensionare si cu ce acte sa ma duc la ... (vezi toată discuția)
Dosar pensionare angi25 angi25 Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa contina un dosar de pensionare si daca are dreptul la pensionare anul acesta. Persoana in cauza nu mai lucreaza; este ... (vezi toată discuția)