Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se procedeaza la Incetare CIM avand in vedere ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se procedeaza la Incetare CIM avand in vedere art.61,litera ...

Cum se procedeaza la Incetare CIM avand in vedere art.61,litera c), si art.64 din Codul Muncii .
La controlul anual de medicina muncii, un angajat a primit recomandarea de apt conditionat -de a evita efort fizic si modificari de temperatura.
In fisa postului atributiile lui sunt exact de efort fizic.
Un alt post de munca fara efort fizic nu este in unitate.
Cum trebuie procedat in acest caz, care sunt pasii exacti?
ioanaboboc, utilizator
Multumesc.