Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Am depus la primarie un dosar pentru scoaterea din ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Am depus la primarie un dosar pentru scoaterea din evidenta a ...

Am depus la primarie un dosar pentru scoaterea din evidenta a unei Dacii care a fost data la remat. Toate actele sunt in regula, dar primaria refuza sa imi scoata din evidenta Dacia pentru ca am o amenda neachitata, pe care nu am posibilitatea sa o achit integral momentan. Practic, ei cer ca eu sa platesc impozit in continuare pentru un bun casat. E legal?
Cereti in scris temeiul legal.