Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CADASTRU GRESIT SPATIU COMERCIAL.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CADASTRU GRESIT SPATIU COMERCIAL.

Buna ziua,
Am cumparat un spatiu pe care l-am vandut dupa o luna;la fix 3 ani-ultima zi de la vanzare,am fost data in judecata pe motiv ca lipsesc 7 mp la masuratoare a spatiului si vrea banii inapoi pe cei 7 mp;mentionez ca nu am facut eu cadastru,asa l-am cumparat;impotriva cui sa ma indrept-a cadastristului sau a firmei de la care am cumparat spatiu
veronica ciucanu, utilizator
in final am castigat procesul pentru ca nu este trecut in contractul de vanzare cumparare un termen in care vom masura spatiu,daunele trebuiau cerute intr-un an,nu dupa 3 ani