Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DREPT CIVIL -- moșteniri, drept de proprietate și ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DREPT CIVIL -- moșteniri, drept de proprietate și altele. Bună ...

DREPT CIVIL -- moșteniri, drept de proprietate și altele.

Bună ziua.
Aș dori cîteva lămuriri într-un proces civil -- succesiune PARTAJ JUDICIAR, fiind în stadiul de apel , amînat pentru data de 7.12.2020; ultima ședință a avut loc pe 23.11.2020, la ora 10.
Am vrut să particip la această ședință dar, din păcate, nu am reușit să ajung în sală, acesta fiind la etajul 2, iar clădirea nu are ascensor, ca și persoanele cu dizabilități în fotoliul rulant, să poată să fie prezente.
Întrebarea este : cum pot afla numele doamnei Judecător și cum aș putea lua legătura cu dumneaei, bineînțeles online ???
Vă mulțumesc anticipat.
Nu puteti sa luati legatura cu judecătorul cauzei.Orice cerere,,memoriu,concluzii scrise le trimiteți prin posta sau mail la dosar..Alte informații obțineți sunând la arhiva,întrebând grefierul de ședință etc.Nu există procedură în dreptul roman de a sta la discuții,taclale,solicita audiențe judecătorului cauzei.Succes.
Va puteți adresa in scris făcând precizările pe care le considerați necesare.
Mulțumesc pentru răspuns.
Mă scuzați, dar cum să pot trimite mail, nu reușesc să ajung la dosar, mi se cere un cod și nu știu de unde să-l iau.
Mailul instanței îl găsiți pe portalul instanțelor sau.pe pagina instanței de pe google.Cererea respectivă t o rimiteți pe adresa instanței,indicând ne de dosar,grefierii de la arhiva o trimit la dosar, nu are legatura cu dosarul electronic la care aveti sau nu acces.