Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună ziua, numele meu este Florin. Acum câteva zile ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună ziua, numele meu este Florin. Acum câteva zile am comandat ...

Bună ziua, numele meu este Florin. Acum câteva zile am comandat un controller Power A Wired White Xbox de pe Emag. Ro, si am primit astăzi un controller powerA. Cutia era un pic îndoită, am folosit controller-ul sa vad daca măcar funcționează, am păstrat cutia. Ce pot face in cazul acesta?
Produsele cumparate online pot fi returnate in termen de 14 zile.
Dacă ai păstrat și cutia coletului în care ai primit comanda ar fii bine. Cel mai ok ar fii sa faci returul produsului pana nu se duc cele 14 zile în care ai dreptul la retur și la secțiune "Motivul returului" poți trece produs livrat eronat și colet deteriorat.