avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună ziua, numele meu este Florin. Acum câteva zile ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună ziua, numele meu este Florin. Acum câteva zile am comandat ...

Bună ziua, numele meu este Florin. Acum câteva zile am comandat un controller Power A Wired White Xbox de pe Emag. Ro, si am primit astăzi un controller powerA. Cutia era un pic îndoită, am folosit controller-ul sa vad daca măcar funcționează, am păstrat cutia. Ce pot face in cazul acesta?
Cel mai recent răspuns: Alină 09 , utilizator 22:51, 25 Noiembrie 2020
Produsele cumparate online pot fi returnate in termen de 14 zile.
Dacă ai păstrat și cutia coletului în care ai primit comanda ar fii bine. Cel mai ok ar fii sa faci returul produsului pana nu se duc cele 14 zile în care ai dreptul la retur și la secțiune "Motivul returului" poți trece produs livrat eronat și colet deteriorat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare debite buna ziua, am comandat un produs online. produsul ... zsoli71 zsoli71 Recuperare debite Buna ziua, Am comandat un produs online. Produsul l-am returnat in termenul legal de 14 zile de la data primirii produsului. Returul a ... (vezi toată discuția)
Recuperare debite buna ziua, am comandat un produs online. produsul ... zsoli71 zsoli71 Recuperare debite Buna ziua, Am comandat un produs online. Produsul l-am returnat in termenul legal de 14 zile de la data primirii produsului. Returul a ... (vezi toată discuția)
Am comandat un aparat electrocasnic la un magazin online car, ... Alexandru444 Alexandru444 Am comandat un aparat electrocasnic la un magazin online car, dupa ce a incasat banii, a livrat un produs deteriorat.. Intrucat magazinul refuza returul, pot ... (vezi toată discuția)