Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cine îmi poate elibera adeverinta cu venitul pe ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cine îmi poate elibera adeverinta cu venitul pe perioada concediului ...

Cine îmi poate elibera adeverinta cu venitul pe perioada concediului de crestere al copilului? Am fost în ccc1 și am revenit mai devreme la munca pentru a beneficia de stimulent între timp am aflat ca sunt din nou insarcinat nu am lucrat decât 4 luni acum sunt în prenatal însă angajatorul vrea sa ii aduc de la primărie o adeverinta cu venitul pe perioada în care am fost în ccc1 . Este normal cd imj cere angajatorul și ce acte îmi trebuie pentru ccc2 ?
Va adresați AJPIS si acesta o sa va elibereze o adeverință din care o sa rezulte perioada cat ati avut CCC precum si venitul din această perioada.
Aceasta o depuneti la amgajator penyru a face dovada ca îndepliniți stagiul minim de cotizare.
Este corect si legal ce va solicita angajatorul dvs ....