avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Cum înregistrez in salarii si cum plătesc un ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Cum înregistrez in salarii si cum plătesc un concediu medical?

Cum înregistrez in salarii si cum plătesc un concediu medical cod 08 in cazul care nu exista stagiu de cotizare decat de 2 luni? Dat in D112?
Ultima modificare: Marți, 1 Iunie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 20:44, 6 Decembrie 2020
Daca nu are stagiu de cotizare, salariatul este absent motivat, dar nu primeste nimic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lipsa baza calcul plata medical elam elam Buna dimineata! Am urmatorul caz: - un salariat angajat la mine din jumatatea lunii aprilie 2018, a prezentat la luna iulie 2018 concediu medical, cod 01. ... (vezi toată discuția)
Declarare concediu medical dananicol dananicol Am o intrebare referitoare la un certificat de concediu medical care nu are stagiu de cotizare si nu il putem plati. Intrebarea este cum trebuie sa apara ... (vezi toată discuția)
Plata sau nu concediu medical ? Alexandra Ilie Alexandra Ilie Buna ziua, Am o salariata care nu are stagiu de cotizare de minim 6 luni cu concediu medical pe toata luna ianuarie, cod 01! Neavand stagiu de cotizare ... (vezi toată discuția)