Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul m-a remunerat corect sau nu?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul m-a remunerat corect sau nu?

Bună ziua
Sunt angajat la o firmă în perioadă de probă din luna Octombrie până în prezent.
Conform contractului de muncă zilele de plată a salariului sunt în data de 30 avans şi în data de 15 plata salariului.Salariul convenit este de 2350 net iar eu în data de 30 Octombrie am primit doar 1000 de lei iar în data de 15 Noiembrie 1350 lei.
Ce ziceți, în situația asta angajatorul m-a plătit corect, sau trebuia să încasez şi în data de 15 Octombrie banii pe perioada 1-15 Octombrie?
Mulțumesc anticipat de răspunsuri
Eu în data de
1984a, utilizator
Eu zic ca ati fost platit corect pentru ca pe data de 15 se platea lichidarea pe luna trecuta, luna in care nu ati lucrat.
Ionut.ion, utilizator
Ati incasat deja banii pentru perioada 1-15 Octombrie ...