avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul m-a remunerat corect sau nu?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul m-a remunerat corect sau nu?

Bună ziua
Sunt angajat la o firmă în perioadă de probă din luna Octombrie până în prezent.
Conform contractului de muncă zilele de plată a salariului sunt în data de 30 avans şi în data de 15 plata salariului.Salariul convenit este de 2350 net iar eu în data de 30 Octombrie am primit doar 1000 de lei iar în data de 15 Noiembrie 1350 lei.
Ce ziceți, în situația asta angajatorul m-a plătit corect, sau trebuia să încasez şi în data de 15 Octombrie banii pe perioada 1-15 Octombrie?
Mulțumesc anticipat de răspunsuri
Eu în data de
Ultima modificare: Miercuri, 2 Decembrie 2020
1984a, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:15, 2 Decembrie 2020
Eu zic ca ati fost platit corect pentru ca pe data de 15 se platea lichidarea pe luna trecuta, luna in care nu ati lucrat.
Ultima modificare: Miercuri, 2 Decembrie 2020
Ionut.ion, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ati incasat deja banii pentru perioada 1-15 Octombrie ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu concediu de odihna karla_adz karla_adz Buna seara, Sunt angajat din 1971 si pana in prezent, cu o intrerupere de 1 zi in Noiembrie 2008. In perioada 23 Octombrie si pana la 23 Noiembrie inclusiv ... (vezi toată discuția)
Poprire salariala , va rog sa îmi spuneți următoarele ... gitana gitana Poprire salariala , Bună ziua, Va rog sa îmi spuneți următoarele pentru o poprire salariala. Angajata, în contract se menționează ca salariul ... (vezi toată discuția)
Salariu decalat sau garantie diana24 diana24 Buna seara, La firma unde am lucrat se plateste salariul pe 15 si in ultima zi a lunii. In contextul in care m-am angajat pe 10 februarie 2012 part time, ... (vezi toată discuția)