Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Se poate cere măsura supravegherii tehnice de lo ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Se poate cere măsura supravegherii tehnice de lo calizare si ...

Se poate cere măsura supravegherii tehnice de localizare si urmarire prin mijloace tehnice la o infractiune contra patrimoniului(furt) sau la infracțiunea de abuz de incredere sau doar măsura obținerii de date de trafic si localizare prelucrate de furnizorii de rețele publice de comunicații electronice, va rog sa-mi răspundeți!
viorelv, utilizator
Da, se poate cere.
Imi spuneti va rog textul de lege unde prevede!
Art 139 alin 2 C proc pen cu ref la Art 138 C proc pen, rap la Art 228 C pen si Art 238 C pen
Se mulțumește !