avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Se poate cere măsura supravegherii tehnice de lo ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Se poate cere măsura supravegherii tehnice de lo calizare si ...

Se poate cere măsura supravegherii tehnice de localizare si urmarire prin mijloace tehnice la o infractiune contra patrimoniului(furt) sau la infracțiunea de abuz de incredere sau doar măsura obținerii de date de trafic si localizare prelucrate de furnizorii de rețele publice de comunicații electronice, va rog sa-mi răspundeți!
Ultima modificare: Duminică, 20 Decembrie 2020
viorelv, utilizator
Cel mai recent răspuns: viorelv , utilizator 08:14, 22 Decembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, se poate cere.
Imi spuneti va rog textul de lege unde prevede!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Art 139 alin 2 C proc pen cu ref la Art 138 C proc pen, rap la Art 228 C pen si Art 238 C pen
Se mulțumește !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Speta furt crismunteanu crismunteanu in cazul infractiunii de furt prevz. si ped. de art. 228 alin 1 din Cod Penal a unei tablete, procurorul poate dispune prevederile art. 138 alin. 1 lit j) ... (vezi toată discuția)
Incetare proces-impacare dupa citirea actului de sesizare-sentinta care contrazice oltul oltul Tip solutie: Încetat procesul penal Solutia pe scurt: În temeiul art. 421 pct. 2 lit. a C. pr. pen, admite apelurile declarate de inculpaţii XY şi YZ ... (vezi toată discuția)
Ascultarea telefonului puncuskaa puncuskaa cum se ascult telefoanele? dupa nr de telefon sau cum fac? daca telefonul meu nu a fost luat de catre politie si ei nu stiu numai numarul meu cum poate sa ... (vezi toată discuția)