Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Domnilor Avocati va rog frumos daca imi puteti ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Domnilor Avocati va rog frumos daca imi puteti raspunde la o ...

Domnilor Avocati va rog frumos daca imi puteti raspunde la o intrebare,zilele de concediu de odicna ne efectuate in anul 2020 se transfera pentru anul 2021,adica tile poti loa in anul 2021 cele ce nu tileai loat in anul 2020 ?
In cazul in care salariatul, din motive justificate, nu poate efectua, integral sau partial, concediul de odihna anual la care avea dreptul in anul calendaristic respectiv, cu acordul persoanei in cauza, angajatorul este obligat sa acorde concediul de odihna neefectuat intr-o perioada de 18 luni incepand cu anul urmator celui in care s-a nascut dreptul la concediul de odihna anual.

Asadar, angajatorul are obligatia sa acorde pana la 01,07.2021 , zilele de CO neefectuate in 2020