avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 244 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara! Intrebare de 10 puncte!!! Dacă eu am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara! Intrebare de 10 puncte!!! Dacă eu am cotizat la ...

Buna seara! Intrebare de 10 puncte!!!
Dacă eu am cotizat la pilonul II pensii NN si acolo este stransa o suma si din nefericire , am fost pensionata pe caz de boala, cu mult înainte de pensie la termen,pot beneficia de suma cu care am contribuit? Mulțumesc frumos și seara frumoasa!!!!
Cel mai recent răspuns: Necula sanda , utilizator 05:35, 24 Decembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Fiind beneficiara unei pensii ,puteti sa acccesati banii din Pilonul II de pensii.
Mulțumesc frumos pentru răspunsul dvs!!

Cornel Vasile a scris:

Fiind beneficiara unei pensii ,puteti sa acccesati banii din Pilonul II de pensii.

Mulțumesc mult pentru raspuns! Sărbători cu liniste si pace ,va doresc!!

Cornel Vasile a scris:

Fiind beneficiara unei pensii ,puteti sa acccesati banii din Pilonul II de pensii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie pilon ii Paul2109 Paul2109 Buna ziua! Am o intrebare legata de acest fond de pensii private \"pilon II\". Am sa incerc initial sa va pun in tema cu situatia mea pentru a ma intelege pe ... (vezi toată discuția)
Retragere pensie pilonul 2 problemapensie problemapensie Buna seara, problema e in felul urmator: tata a cotizat la pilonul 2 de pensii private, si a decedat de cancer. Ulterior, cand ne-am interesat despre fondul ... (vezi toată discuția)
Bună ziua as avea și eu o întrebare dacă se poate.tatal meu ... Ramonafodor96@yahoo.ro Ramonafodor96@yahoo.ro Bună ziua as avea și eu o întrebare dacă se poate.Tatal meu a decedat și eu sunt unica moștenitoare și el a contribuit la o pensie privata și sa făcut ... (vezi toată discuția)