avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept asupra Bunurilor - moștenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept asupra Bunurilor - moștenitor

Bună ziua. Îmi puteți spune, cum poate un soț ( cu speranță mica de viață) sa își protejeze bunurile pe care le deține cu sotia actuala (cu care trăiește de peste 30 de ani și are un copil) de un fiu al acestuia din tinerețe cu care nu a ținut niciodată legătura și ar avea drept la bunuri?
Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 21:45, 27 Decembrie 2020
Sunt solutii. Mai multe. Insa, niciuna perfecta.
Prezentarea exhaustiva este anevoioasa.
Depinde si de alte aspecte urmarite,
precum si, de situatia familiei actuale.
Faceti o vizita la notar, va destainuiti si
...notarul va ofera haina pentru ce doriti.
Bafta!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune,mostenire m_62_marius m_62_marius Buna ziua Poate ma invatati cum trebuie procedat.In aprilie 2009 a murit socrul meu,soacra traieste.Sotia este unica mostenitoare . Trebuie sa fac vreun act ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am și eu o întrebare. de curând a decedat matușa ... jenni jenni Bună ziua, Am și eu o întrebare. De curând a decedat matușa mamei mele care m-a crescut de la vârsta de 3 luni. Este adevărat ca, in afara de martori, ... (vezi toată discuția)
Divort, custodie comuna, un copil 3 anisori, pensie alimentara Sabu Sabu Buna ziua, Inca nu am discutat acest aspect in familie,dar s-ar putea sa nu scapam(de ceea ce imi era \"teama\") de divort. Familia are de toate, ... (vezi toată discuția)