Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept asupra Bunurilor - moștenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept asupra Bunurilor - moștenitor

Bună ziua. Îmi puteți spune, cum poate un soț ( cu speranță mica de viață) sa își protejeze bunurile pe care le deține cu sotia actuala (cu care trăiește de peste 30 de ani și are un copil) de un fiu al acestuia din tinerețe cu care nu a ținut niciodată legătura și ar avea drept la bunuri?
Mulțumesc.
Sunt solutii. Mai multe. Insa, niciuna perfecta.
Prezentarea exhaustiva este anevoioasa.
Depinde si de alte aspecte urmarite,
precum si, de situatia familiei actuale.
Faceti o vizita la notar, va destainuiti si
...notarul va ofera haina pentru ce doriti.
Bafta!