avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua!Am fost anuntat astazi de la arhiva ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua!Am fost anuntat astazi de la arhiva judecatoriei ca ...

Buna ziua!Am fost anuntat astazi de la arhiva judecatoriei ca pe 26 ianuarie 2021 am termen pentru revocarea pedepsei.Sa luat aceasta decizie din cauza ca nu am platit acea hotarare judecatoreasca pentru daune la spital.Daca nu pot ajunge la primul termen fiindca atunci este probal sa nasca sotia mea se poate pronunta alta data?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca nu va interesează procesul nu contează.
Daca va interesează apelati la avocat ca sa va ajute.
Este foarte mare probabilitatea sa va judece in lipsa sau sa va ia cu mandat de aducere cu politia in caz de amânare.
Domnul avocat eu sunt si o persoana cu handicap locomotor care ma deplasez foarte greu chiar si cu proteza?chiar nu se va lua in considerare?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Daca nu va interesează procesul nu contează.
Daca va interesează apelati la avocat ca sa va ajute.
Este foarte mare probabilitatea sa va judece in lipsa sau sa va ia cu mandat de aducere cu politia in caz de amânare.

La ce va referiți, la amanare sau la judecata?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua!azi am platit la spitalul judetean 2000lei.mai am de ... Danut2397 Danut2397 Buna ziua!Azi am platit la spitalul judetean 2000lei.Mai am de plata inca 3700lei.Am luat anganjamentul fata de spital ca platesc in 3 rate.Cand mam dus cu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua!in luna ianuaria am terminat cu probatiunea adica termenul ... Danut2397 Danut2397 Buna ziua!in luna ianuaria am terminat cu probatiunea adica termenul de incercare.Daca eu am savarsit in perioada aia o infractiune rutiera adica baut la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, soția mea persoana cu handicap grav locomotor a renunțat ... Bote Gabriel Bote Gabriel Buna ziua, soția mea persoana cu handicap grav locomotor a renunțat la moștenire în favoarea surorii ei care la acel moment a profitat de starea ei ... (vezi toată discuția)