Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Profesia de "mediator"
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Profesia de "mediator"

As vrea sa stiu unde si cand se fac cursuri de pregatire pentru aceasta profesie.
SALUT SI PE MINE MA INTERESEAZA ACESTA PROFESIUNE
DACA AFLII CEVA TE ROG SA-MI DAI SI MIE UN SEMN
PS
NU TI SE PARE CIUDAT CA, LEGEA CARE REGLEMENTEAZA PROFESIA DE MEDIATOR A APARUT IN 16 MAI AC?
IN LEGE L192/2006 SCRIE CA:
" Art. 17. - (1) În vederea organizării activităţii de mediere se înfiinţează Consiliul de mediere, organism autonom cu personalitate juridică, de interes public, cu sediul în municipiul Bucureşti.
"
NU AM AFLAT NIMIC SI CREDEMA DE ? A APARUT LEGEA AM CAUTAT PESTE TOT

CRED CA SINGURA SPLUTIE ESTE SA MERG LA BUCURESTI LA MINISTER
SALUT SI PE MINE MA INTERESEAZA ACESTA PROFESIUNE
DACA AFLII CEVA TE ROG SA-MI DAI SI MIE UN SEMN
PS
NU TI SE PARE CIUDAT CA, LEGEA CARE REGLEMENTEAZA PROFESIA DE MEDIATOR A APARUT IN 16 MAI AC?
IN LEGE L192/2006 SCRIE CA:
" Art. 17. - (1) În vederea organizării activităţii de mediere se înfiinţează Consiliul de mediere, organism autonom cu personalitate juridică, de interes public, cu sediul în municipiul Bucureşti.
"
NU AM AFLAT NIMIC SI CREDEMA DE ? A APARUT LEGEA AM CAUTAT PESTE TOT

CRED CA SINGURA SPLUTIE ESTE SA MERG LA BUCURESTI LA MINISTER
Bine v-am gasit. Ma intereseaza si pe mine aceasta profesie si sunt si eu interesata unde se fac acele cursuri , daca afla cineva va rog anuntati-ma si pe mine .Va multumesc.
fratilor am discutat eu la MJ
raspunsul a fost urmatorul:
-inca nu s-a constituit Consiliul de Mediere. Acest consiliu se va constituii pe la mijlocul lunii septembrie ac. dupa care se va emite regulamentul si normele.
Dupa umila mea parere, poate prin 2007 vom putea sa discutam cu adevarat despre profesia de mediator
pana atunci cititi cu atentie legea 192/2006 si vedeti ce conditii trebuiesc indeplinite.
Va doresc la toti
Bafta si RABDARE

am inteles ca se fac deja ccursuri la Craiova. O parte din avocatii din Bacau incep la sfarsitul acestei saptamani cursurile.
Cine ne poate spune adresa