Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara recent am cumpărat o mașină am făcut ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara recent am cumpărat o mașină am făcut c-v și ...

Bună seara recent am cumpărat o mașină am făcut c-v și as dori sa știu dacă atunci când a scos fiscalul automat mi-a întrat mie la Financiar, sau doar atunci când merg eu sa o bag o voi avea la Financiar
Doar când o înregistrați pe rolul fiscal al dvs., nu automat.
Nu poate vânzătorul sa facă asta.
Bună ziua, dacă ma puteți ajuta cu un răspuns v as fi recunoscator
După ce trec mașina la financiar, cât timp termen am sa ma duc la politie sa o înmatriculez
Mulțumesc anticipat
90 de zile de la data contractului de v-c.
Bună ziua, spunea cineva ca atunci când se duce vânzătorul sa o scoată de la financiar, pe baza contractelor îți poate întra ție ca cumpărător automat la financiar, se poate??
Ștefan1236, utilizator
Spunea, dar nu e adevărat.