avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 373 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara recent am cumpărat o mașină am făcut ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara recent am cumpărat o mașină am făcut c-v și ...

Bună seara recent am cumpărat o mașină am făcut c-v și as dori sa știu dacă atunci când a scos fiscalul automat mi-a întrat mie la Financiar, sau doar atunci când merg eu sa o bag o voi avea la Financiar
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 16:02, 17 Ianuarie 2021
Doar când o înregistrați pe rolul fiscal al dvs., nu automat.
Nu poate vânzătorul sa facă asta.
Bună ziua, dacă ma puteți ajuta cu un răspuns v as fi recunoscator
După ce trec mașina la financiar, cât timp termen am sa ma duc la politie sa o înmatriculez
Mulțumesc anticipat
90 de zile de la data contractului de v-c.
Bună ziua, spunea cineva ca atunci când se duce vânzătorul sa o scoată de la financiar, pe baza contractelor îți poate întra ție ca cumpărător automat la financiar, se poate??
Ultima modificare: Duminică, 17 Ianuarie 2021
Ștefan1236, utilizator
Spunea, dar nu e adevărat.


Alte discuții în legătură

Anulare contract vanzare autoturism c0stel c0stel Buna ziua. Va rog sa ma ajutati sa gasesc o solutie potrivita pt o problema . Am achizitionat de la o ruda apropiata un autovehicul second hand destul de ... (vezi toată discuția)
Procedura vanzare auto iulianul iulianul Buna ziua, Sunt in situatia de a vinde un autoturism, duminica plec din oras si nu mai am timp sa merg la Administartia Financiara. Intrebarea mea este: ... (vezi toată discuția)
Înmatriculare auto fără fiscal User96 User96 Salut ! Am o problema de curând am achiziționat o masina dar la finalizarea contractului de v/c nu am primit fiscal. Urmând in zilele următoare sa ma ... (vezi toată discuția)