Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara recent am cumpărat o mașină am făcut ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara recent am cumpărat o mașină am făcut c-v și ...

Bună seara recent am cumpărat o mașină am făcut c-v și as dori sa știu dacă atunci când a scos fiscalul automat mi-a întrat mie la Financiar, sau doar atunci când merg eu sa o bag o voi avea la Financiar
Și dacă nu o bag la financiar și vreau sa o vând asa mai departe ce probleme as putea întâmpina pe viitor? Menționez ca nu a fost înstrăinata în talon. Mulțumesc
Ștefan1236, utilizator
Problema ar fi că s-ar putea sa nu o puteți vinde, dacă nu aveți certificat de înmatriculare pe numele dvs.. În plus, după 90 de zile se suspendă și înmatricularea mașinii. Poliția poate ridica certificatul vechi de înmatriculare oricui circulă cu acea mașină.
latka, moderator