Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca, in cazul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca, in cazul pensiei de urmas, ...

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca, in cazul pensiei de urmas, prin care copilul poate beneficia de aceasta pensie pana la 26 ani, cu conditia sa dovedesca faptul ca este student , exista vreo prevedere de suspendare a pensiei daca tanarul se angajeaza , dar inacelasi timp continua studiile la zi.
Mutumesc
Nu exista prevedere legala de suspendare a pensiei daca tanarul se angajeaza si isi continua studiile la zi in acelasi timp.
multumesc