avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DAUNE MATERIALE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DAUNE MATERIALE

Care este modalitatea sigura de a obtine daune materiale pentru interzicerea nefolosintei unei magazii/ depozit de materiale/ , cu o suprafata utila de 110mp. timp de 10 ani?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 07:16, 7 Ianuarie 2021
Puteti solicita contravaloarea lipsei de folosință pt ultimii 3 ani,pt restul perioadei a
Inintervenit presctiptia.Modalitayea sigură este să discutați cu un av.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Solicitare daune kennya kennya buna ziua am cumparat un teren in 2010 si nu m-am putut folosi de el deoarece pe teren s-a instalat un individ.l-am dat in judecata ca sa elibereze terenul si ... (vezi toată discuția)
Lipsa de folosinta ContSters40598 ContSters40598 In urma unui partaj succesoral, (casa si terenul aferent) instanta a atribuit celor doua partilor in litigiu, jumatate din casa si pamantul aferent pentru ... (vezi toată discuția)
Despăgubire retroactivă EMILDAN EMILDAN la un dosar de daună RCA din ianuarie 2016 , cu toate că am depus chitanţa factură pt. inchiriere autoturism , asiguratorul Euroins nu mi-a despăgubit ... (vezi toată discuția)