Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua.Iubita mea are 18 ani.parintii ei sunt niste ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua.Iubita mea are 18 ani.parintii ei sunt niste persoane ...

Buna ziua.Iubita mea are 18 ani.parintii ei sunt niste persoane fara buletine si sunt oamenii care nu sunt trezi niciodata si nu poti sa te intelegi cu ei.Eu ca concubinul ei vreau sa ii fac buletinul.Ea poate sa faca buletinul si fara semnatura lor?
Nu e nevoie de acordul lor, daca isi face domiciliul in alta parte.
Fata are acte ? certificat de nastere ?
Da are certificat de nastere

gi-jane2 a scris:

Nu e nevoie de acordul lor, daca isi face domiciliul in alta parte.
Fata are acte ? certificat de nastere ?

Dacs are acte si este majora nu are nevoie de acordul nimănui.