avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua.Iubita mea are 18 ani.parintii ei sunt niste ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua.Iubita mea are 18 ani.parintii ei sunt niste persoane ...

Buna ziua.Iubita mea are 18 ani.parintii ei sunt niste persoane fara buletine si sunt oamenii care nu sunt trezi niciodata si nu poti sa te intelegi cu ei.Eu ca concubinul ei vreau sa ii fac buletinul.Ea poate sa faca buletinul si fara semnatura lor?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 13:59, 8 Ianuarie 2021
Nu e nevoie de acordul lor, daca isi face domiciliul in alta parte.
Fata are acte ? certificat de nastere ?
Da are certificat de nastere

gi-jane2 a scris:

Nu e nevoie de acordul lor, daca isi face domiciliul in alta parte.
Fata are acte ? certificat de nastere ?

Dacs are acte si este majora nu are nevoie de acordul nimănui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am împlinit recent 18 ani (septembrie anul acesta ). mama, tutorele ... Am77 Am77 Am împlinit recent 18 ani (septembrie anul acesta ). Mama, tutorele meu legal ( divorț, urmat de decesul tatălui ) refuză să mi facă buletin, și am ... (vezi toată discuția)
Transcriere certificat de nastere strain Scorpionul Scorpionul Buna Ziua Doresc sa fac copilului meu certificat de nastere romanesc si nu prea stiu ce acte sunt necesare pt asta. Situatia sta c-am asa....Amandoi parintii ... (vezi toată discuția)
Bună vreau sa dau pe tatăl copilului în judecata nu si-a recunoscut ... Maria223. Maria223. Bună vreau sa dau pe tatăl copiluiui în judecata nu sia recunoscut copilul și acum când am făcut 18 ani ma lăsat ce pot sa ii mai fac (vezi toată discuția)