avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua! Acum un an si ceva am avut in accident ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua! Acum un an si ceva am avut in accident rutier soldat ...

Buna ziua!
Acum un an si ceva am avut in accident rutier soldat cu vatamarea unei persoane.
Mai exact la o intersectie in bucuresti eu avand verde si prioritate un domn care a intors nu mi-a acordat prioritate si am intrat in el ricosand pe trotuar unde am lovit o persoana .
Dupa cercetarile de la fata locului s-a stabilit ca eu aveam 65 in loc de 50 iar celalat sofer Neacordare de Prioritate!
Am discutat cu victima care a stat 2 zile in spital si din spusele acestuia a depus plangere impotriva celui care nu mi-a acordat prioritate .
Am depus petitie la cei de la brigada rutiera dar fara nici un raspuns , am sunat sa iau legatura cu persoana la care este dosarul dar nu raspunde nimeni la telefoane. Am fost personal la ei dar nu m-au ajutat decat cu un nume la cine este dosarul si cam atat.

Am depus din nou la bpr pentru un raspuns si din nou astept...

Cum pot afla si eu niste detalii despre dosar ? Cat mai dureaza toata treaba aceasta complicata pentru ca de la data accidentului merg cu dovada de circulatie...
Exista si alta varianta sa pot afla niste raspunsuri ?
Va puteti angaja un avocat sa se ocupe sau puteti continua dvs sa faceti demersuri, nu sunt alte variante.
Ce demersuri pot face eu ? Multumesc!
Ce ati facut si pana acum.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident soldat cu vatamare fsiarazvan fsiarazvan Buna ziua! Acum un an si ceva am avut in accident rutier soldat cu vatamarea unei persoane. Mai exact la o intersectie in bucuresti eu avand verde si ... (vezi toată discuția)