Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere de decontare in baza Legii282/2020. Pentru luna ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere de decontare in baza Legii282/2020. Pentru luna noiembrie ...

Cerere de decontare in baza Legii282/2020.
Pentru luna noiembrie se poate depune in ianuarie, in baza Legii 282/2020, cerere de decontare a sumelor reprezentând indemnizațiile angajaților a căror durată a timpului de muncă a fost redus?
Multumesc!
OUG nr. 132/2020
Art.1^1
....
(2)Cererea de decontare și documentele prevăzute la alin. (1) se depun de către angajator, în format electronic sau în format letric, până la data de 25 a fiecărei luni pentru plata indemnizației din luna anterioară, la agenția pentru ocuparea forței de muncă județeană, precum și a municipiului București, în raza căreia își are sediul social.

(3) În situația în care cererea este depusă de către angajator la o dată ulterioară celei prevăzute la alin. (2), suma aferentă lunii pentru care se face solicitarea se decontează în luna următoare.
.....
Agenția pentru ocuparea forței de muncă județeană nu ne mai accepta decontarea in baza Legii 282/2020 pentru luna noiembie pentru ca am depus documentatia in 06.01.2021. Este corect?
Multumesc!