avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 380 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Se poate anula proces verbal de contraventie ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Se poate anula proces verbal de contraventie circulatie pe motiv ...

Se poate anula proces verbal de contraventie circulatie pe motiv ca sanctiunea a fost inscrisa gresit(fapta art.107 alin.1 RAOUG 195/2002,sanctiunea art. 101 alin. 1 pct 18 in loc de art. 101 alin. 1 pct 16 OUG 195/2002) sau se socoteste simpla eroare materiala?

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am fost amendat cu 6×145=870 lei iar la descrierea ... Mihai/2061 Mihai/2061 Buna ziua, am fost amendat cu 6×145=870 lei iar la descrierea faptei scrie ca am condus si la intersectie nu m-am incadrat corespunzator directiei de mers ... (vezi toată discuția)
Se va respinge argumentul petentului privind aplic. prev. art. ... Mihai/2061 Mihai/2061 Se va respinge argumentul petentului privind aplic. prev. art. 17 din OG 2/2001,fapta fiind descrisa in mod adecvat,permitand instantei sa efectueze un control ... (vezi toată discuția)
Amenda contraventionala act normativ gresit mentionat zaharia_marin zaharia_marin Buna ziua, In cursul acestei seri am fost sanctionat pentru ca nu aveam luminile de intalnire aprinse. In procesul verbal au fost mentionare OUG 195/2002 ... (vezi toată discuția)