avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pentru constructie cu activitatea economica la ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pentru constructie cu activitatea economica la adresa sediului social?

Buna ziua !

Am infiintat o firma (SRL) acasa fara sa delimitez care camera este destinata firmei.
In actul constitutiv scrie ca imi desfasor activitatea economica la adresa sediului social.

Intrebarea mea este:

Daca nu intra ca si cheltuieli pe firma facturile de utilitati si eu practic nu o sa intreprind nici o activitate economica propriu-zisa de exemplu 5 ani, voi plati impozit marit doar pt ce scrie in actul constitutiv ?
Ultima modificare: Vineri, 15 Ianuarie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Firma de apartament: contract de comodat pt sediu profesional EnikoMolnar EnikoMolnar Buna ziua, am o nelamurire cu privire la plata impozitului pe cladiri. Am un SRL infiintat in propria locuinta iar in contractul de comodat s-a specificat ... (vezi toată discuția)
Impozitarea cladirilor dupa noul cod fiscal cristianba cristianba Buna ziua, La completarea Declaratiei de impunere privind imozitul pe cladiri pt persoane fizice pt anul 2016, nu sunt sigur daca incadrez corect locuinta, ... (vezi toată discuția)
Activitati economice la sediul social Teo.ionita Teo.ionita Buna ziua ! Am un srl infiintat cu sediul social la adresa de domiciliu. Intrebarea mea este: daca facturile cu utilitatile nu intra in contabilitatea ... (vezi toată discuția)