Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pentru constructie cu activitatea economica la ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pentru constructie cu activitatea economica la adresa sediului social?

Buna ziua !

Am infiintat o firma (SRL) acasa fara sa delimitez care camera este destinata firmei.
In actul constitutiv scrie ca imi desfasor activitatea economica la adresa sediului social.

Intrebarea mea este:

Daca nu intra ca si cheltuieli pe firma facturile de utilitati si eu practic nu o sa intreprind nici o activitate economica propriu-zisa de exemplu 5 ani, voi plati impozit marit doar pt ce scrie in actul constitutiv ?
george-neagu, moderator