Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna. Daca fac bani pe internet din servicii ptr ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna. Daca fac bani pe internet din servicii ptr adulti(in jur ...

Buna. Daca fac bani pe internet din servicii ptr adulti(in jur de 2000 lei/luna) fara sa fiu angajata la o firma, trebuie declarat venitul sau cum se face?
Poate banca sau FISC sa ma ia la raspundere pentru banii intrati pe cardul meu?
da, trebuie declarat venitul si sa platiti impozit, 10%.
si daca nu am declarat pana acum, ma pot lua la raspundere FISC-ul sau banca? pot vedea banii care imi intra in cont?
În mod cert ANAF are acum acces la conturile tuturor persoanelor,s-a discutat recent acest aspect în presa.Nu va verifica neapărat pe dvs dar pt a evita surprizei ncepeti să declarați si sa platiti impozitul stabilit iar pt ce a fost în urma sperati că nu se verifica ...
declarati macar de acum incolo.
declaratia se depune anual, pt incasarile din anul precedent.
gi-jane2, moderator