Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Trebuie sa rectific o declaratie unica pentru un PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Trebuie sa rectific o declaratie unica pentru un PFA

Buna ziua, trebuie sa rectific o declaratie unica pentru un PFA pentru anul 2019. Sumele declarate initial au fost achitate in termen si s-a beneficiat de bonificatie 10% pentru impozit pe venit, cas si cass. Acum trebuie sa declar prin rectificativa in impozit mai mic, am completat toate campurile declarate initial, inclusiv bonificatiile, dar pe recipisa primesc mesajul: "Bonificatia se acorda doar pana la 01.07.2020". Oare ce as putea sa fac?
george-neagu, moderator