avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Am pierdut cartea de muncă. Am fost la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Am pierdut cartea de muncă. Am fost la câteva firme ...

Bună ziua! Am pierdut cartea de muncă. Am fost la câteva firme și am luat adeverinta. Două firme la care am lucrat s-au lichidat. Știți cumva dacă la ITM, dacă mă duc cu numele și adresele firmelor la care am lucrat îmi pot elibera din arhive adeverințe de salariat?
Cel mai recent răspuns: Maryanna88 , utilizator 07:49, 2 Februarie 2021
Despre ce perioade este vorba?
In anii 1992-1994 si 1996-2000
Depuneti la ITM:
-cerere eliberare adeverinta de vechime pentru cele doua perioade cu numele societatilor;
-copie C.I.
-copia Monitorului Oficial unde s-a declarat pierdut carnetul de munca.
Vă mulțumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de munca MemaAurora MemaAurora Fostul patron refuza sa-mi dea cartea de munca. Nu răspunde la telefondul și nici la mesaje. (vezi toată discuția)
Va salut! casa județeană de pensii eliberează stagiul de cotizare ... Mareș231 Mareș231 Va salut! Casa județeană de Pensii eliberează stagiul de cotizare din anul 2000! ?Sunt militar, am adeverință cu vechimea de la ITM, dar mi ar trebui și ... (vezi toată discuția)
Recuperare vechime BecheanuIulian BecheanuIulian Buna ziua, In perioada 1992-1995 am lucrat la o companie in Bucuresti.Nu am dus cartea de munca crezand ca nu fac purici multi .Am plecat prin demisie ... (vezi toată discuția)