Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Am pierdut cartea de muncă. Am fost la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Am pierdut cartea de muncă. Am fost la câteva firme ...

Bună ziua! Am pierdut cartea de muncă. Am fost la câteva firme și am luat adeverinta. Două firme la care am lucrat s-au lichidat. Știți cumva dacă la ITM, dacă mă duc cu numele și adresele firmelor la care am lucrat îmi pot elibera din arhive adeverințe de salariat?
Despre ce perioade este vorba?
In anii 1992-1994 si 1996-2000
Depuneti la ITM:
-cerere eliberare adeverinta de vechime pentru cele doua perioade cu numele societatilor;
-copie C.I.
-copia Monitorului Oficial unde s-a declarat pierdut carnetul de munca.
Vă mulțumesc.