Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Care este procedura pentru contestarea unei ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Care este procedura pentru contestarea unei amenzi ...

Buna ziua,
Care este procedura pentru contestarea unei amenzi de parcare? Unde pot gasi un model de cerere.
Nu exista un model standard. Gasiti exemple pe internet. Unul aici:
[ link extern ] /
OG 2/2001 se ocupa de regimul juridic al contraventiilor :
[ link extern ]

Daca nu va descurcati, folositi serviciile unui avocat.
latka, utilizator