avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 394 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna, Daca plec in deplasare in interes de firma luni ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna, Daca plec in deplasare in interes de firma luni la 0ra ...

Buna,
Daca plec in deplasare in interes de firma luni la 0ra 10.00 si ma reintorc miercuri la ora 18.00, pentru cate zile trebuie sa primesc diurna?
2 sau 3?
eu stiam ca, daca intr-o zi esti plecat mai mult de 12 ore...se primeste diurna pentru acea zi
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:44, 22 Ianuarie 2021
2 zile jumatate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se calculeaza diurna externa la institutiile publice? onitium onitium Am urmatoarea speta: Am fost plecat in delegatie in Austria in urmatoarele conditii: - am iesit din tara pe data de 30.11.2014 la ora 10.00 - am intrat ... (vezi toată discuția)
Calcul diurna cealicu_ca cealicu_ca Salut, As dori sa stiu modul de calcul al perioadei pentru care se acorda diurna. Aliniatul 3 din articolul 7 din Hotararea nr. 518 din 10 iulie 1995 ... (vezi toată discuția)
Diurna externa ggrumezescu ggrumezescu buna seara, va rog sa-mi dati cateva lamuriri privind calcului diurnei externe la o deplasare in Germania. Sunt angajata la o companie privata si ma voi afla ... (vezi toată discuția)