Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cati locuitori poate deservi un functionar public?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cati locuitori poate deservi un functionar public?

Buna ziua!
Exista vreo evidenta in care sa fie trecut numarul maxim de locuitori dintr-un UAT pe care il poate deservi un functionar public, in functie de specializarea acestuia?

Multumesc!
OUG 63/2010. Pe fiecare compartiment in parte.
Justitiarul711, utilizator
Multumesc pentru raspuns, dar nu am gasit in cuprinsul OUG63/2010 cati locuitori pot deservi functionarii publici pe fiecare compartiment in parte, ci doar numarul minim, mediu si maxim per UAT.