Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... In decizia de pensionare anticipata partiala primita ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

In decizia de pensionare anticipata partiala primita pe 21.01.2021, ...

In decizia de pensionare anticipata partiala primita pe 21.01.2021, pentru una din adeverintele depuse, sporul de noapte nu s-a valorificat deoarece nu s-a mentionat temeiul juridic in baza caruia a fost acordat. Angajatorul respectiv mi-a refecut azi adeverinta in care este trecut temeiul juridic. Trebuie sa depun adeverinta refacuta impreuna cu cererea de recalculare a pensiei ? sau doar o prezint la registratura. Cum sa procedez?
Va multumesc
Trebuie sa depuneti o noua adeverinta in original impreuna cu cererea de recalculare.
In plus mai este necesar a se depune, o copie C.I. si un cupon de pensie daca pana la momentul depunerii el veti avea.
Carp Mircea, utilizator