avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... In decizia de pensionare anticipata partiala primita ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

In decizia de pensionare anticipata partiala primita pe 21.01.2021, ...

In decizia de pensionare anticipata partiala primita pe 21.01.2021, pentru una din adeverintele depuse, sporul de noapte nu s-a valorificat deoarece nu s-a mentionat temeiul juridic in baza caruia a fost acordat. Angajatorul respectiv mi-a refecut azi adeverinta in care este trecut temeiul juridic. Trebuie sa depun adeverinta refacuta impreuna cu cererea de recalculare a pensiei ? sau doar o prezint la registratura. Cum sa procedez?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 18:34, 23 Ianuarie 2021
Trebuie sa depuneti o noua adeverinta in original impreuna cu cererea de recalculare.
In plus mai este necesar a se depune, o copie C.I. si un cupon de pensie daca pana la momentul depunerii el veti avea.
Ultima modificare: Sâmbătă, 23 Ianuarie 2021
Carp Mircea, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revizuire calcul pensie luc1kws luc1kws Bună ziua. Am depus dosarul de pensionare în septembrie 2019 și decizia a ieșit în decembrie. Am lucrat in grupa specială 34 de ani. Am înaintat ... (vezi toată discuția)
Nevalorificare spor de noapte la pensie Mirabela2011 Mirabela2011 Buna ziua! Am iesit la pensie in anul 2013 si nu mi s-a valorificat sporul de noapte din adeverintele depuse doarece lipsea temeiul legal. In anul 2020 am ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie Ligia1985 Ligia1985 Buna ,ce demers trebuie urmat pentru a obtine recalcularea unei pensii ?Decizea a fost aprobata in 2014. Multumesc (vezi toată discuția)