avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... partaj judiciar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

partaj judiciar

BUNA ZIUA. am gasit intampaltor numele meu intru n partaj judiciar ca parat fara a fii anuntata.iar rezultatul fiind posibil de dezbatere succesiune.Tip solutie: Anulează cererea
Solutia pe scurt: Anulează cererea de chemare în judecată. Cu drept de cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de reexaminare se va depune la Judecătoria . Cercetată în cameră de consiliu, pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei, azi, 13.08.2020.
Document: Încheiere anulare cerere. va multumesc.ce as putea face..
Ultima modificare: Vineri, 22 Ianuarie 2021
MYLYMYLY, utilizator
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 13:50, 25 Ianuarie 2021
~ Conținut șters la cerere ~
sint parat in acest dosar.
~ Conținut șters la cerere ~
sa inteleg ca reclamantii vor sa dezbata mostenirea fara parat?
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Calcul gresit taxa de timbru uira uira Sunt parata intr-un dosar de partaj, iar judecatorul a calculat gresit taxa de timbru: 2200 ron in loc de 3200 ron. Este vorba de o simpla greseala de calcul ... (vezi toată discuția)
Explicatie solutie pronuntata in apel SheiculDeRomania SheiculDeRomania Urmarea unei actiuni ce NU a fost timbrata in FOND, de catre RECLAMANTA, am formulat cale de atac APEL, aratand instante aspectele de fapt si de drept. ... (vezi toată discuția)
Partaj judiciar ieşire din indiviziune. sunt pârât intr un ... kiwiutza kiwiutza Partaj judiciar ieşire din indiviziune. Sunt pârât Intr un proces de partaj judiciar ieşire din indiviziune.Primul termen a fost în 26 ian.2024(rezultat ... (vezi toată discuția)