avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua, In perioada in care functionarul public, ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua, In perioada in care functionarul public, suspendat ...

Buna ziua,
In perioada in care functionarul public, suspendat la cerere, 3 ani, este numit in aparatul central, cum trebuie operat?
El nu face cerere reluare activitate.
Se constata suspendrea de drept?
Raportul de serviciu fiind suspendat la cerere, fara solicitare reluare activitate, nu ai ce constata?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: costic , utilizator 15:36, 25 Ianuarie 2021
Rezolvat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reincadrare functionar public dupa autosuspendare giglesionut giglesionut m-am autosuspendat pe 6 luni (in 2004-2005 ) din functie iar la expirarea lor am solicitat reincadrarea (nu in scris). am fost plimbat vreo 6 luni degeaba si ... (vezi toată discuția)
Raport de serviciu suspendat, reluarea activitatii inainte de expirarea perioadei de suspendare lena_varga lena_varga functionar public, in urma cerereii de suspendare ptr.probleme personale mi s-a suspendat raportul de serviciu ptr. o perioada determinata de timp. Intre timp ... (vezi toată discuția)
Transfer la cerere in timpul cim suspendat pt ccc PopescuGabriela PopescuGabriela Buna ziua! Mai am aprox 60 de zile si mi se termina CCC deci sunt inca in perioada CIM suspendat. Intre timp am sustinut concurs de recrutare, am trecut de o ... (vezi toată discuția)