Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Nu mi sa raspuns la petitia formulata in termenul ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Nu mi sa raspuns la petitia formulata in termenul legal de 30 ...

Nu mi sa raspuns la petitia formulata in termenul legal de 30 zile in baza a carui articol pot cere in instanta daune morale pentru acest drept incalcat de a mi se raspunde in termenul legal la petitie
din ce articol este luat din ce lege????
OG 27/2002 si Legea 544/2004
Am.impresia că vreti sa castigati niste bănuți,stati linistit eventualele sume care pot să fie primite sunt mici,iar un proces de acest gen nu merge făcut cu modele de pe net ...
Dar fata de cel care refuza sa raspunda nu se poate face si o plangere penala?
Va multumesc.
Încălcarea de către funcționarii publici, cu vinovăție, a îndatoririlor de serviciu atrage răspunderea administrativă, civilă sau penală, în condițiile legii și ale codului administrativ.