Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... esalonarea la plata a datoriilor
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

esalonarea la plata a datoriilor

Buna ziua,

Firma are datorii pe anul 2020..inca mai .poate solicita esalonarea la plata a datoriilor pe anul 2020?....Pana cand este termenul de depunere a cererii ? Se incadreaza firma daca are cumulate doar datoriile pe trim IV al anului 2020?Trebuie sa solicit un certificat fiscal de la ANAF ?...care este procedura?

multumesc
ionela11, utilizator
Buna ziua,

A solicitat vreun creditor deschiderea procedurii? Catre cine aveti datorii? Esalonarea datoriilor se realizeaza cu acordul creditorilor.

Cu stima,
Datorii însemnând contribuții impozite către Anaf... Ele nu întra în sistemul de eșalonare la plata... Cererea către Anaf în acest sens am văzut ca se depune pana la sfârșitul lunii martie...
Societatea este in insolventa sau in lichidare?