Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Nota intrare receptie (NIR)
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Nota intrare receptie (NIR)

Buna ziua.Vreau sa va intreb daca o societate primeste de la un furnizor marfa pe aviz(avizele sunt cam 10 ,20 pe zi )transfer marfa ,iar la sfarsit de saptamana primeste factura ,este obligata sa faca NIR la fiecare Aviz?eu faceam NIR doar la facura de la finalul saptamanii.(produsul venit pe aviz il creeam in program cu pret de vanzare ,sa pot vinde, iar nirul dupa factura iesea cu toate produsele de pe avize si cu pretul de vanzare,adoas creeate anterior)Nu am angajati , eu sunt cel care se ocupa de receptia marfii deci exclus diferente la receptie.Avizele trebuie pastrate?
george-neagu, moderator