avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara mi-sa întocmit dosar penal pentru ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara mi-sa întocmit dosar penal pentru conducere cu permisul ...

Buna seara mi-sa întocmit dosar penal pentru conducere cu permisul suspendat art 335 alin2 .după ce mi-au expirat cele 90 de zile pentru care îmi fusese suspendat permisul am fost sa îmi ridic permisul cu dovada și buletinul le-am explicat domnilor ca am și un dosar penal pt art335 alin2 iar ei mi-au restituit permisul spunându-mi ca nu apar nicăieri in baza de date și ca atâta timp cât procurorul de caz nu a trimis hârtie către ei mi-au restituit permisul am fost verificat decatre poliția rutieră și mi-au spus ca sunt in regula.dosarul meu acum este in instanța urmând sa se judece.Este cumva eroare judiciara?si dacă este eroare judiciara ce se va întâmpla am trecut și de camera preliminara cu dosarul
Va rog sa ma ajutați cu un răspuns.Va mulțumesc...
Cel mai recent răspuns: Patraulea11 , utilizator 22:59, 7 Iulie 2021
Nu inteleg exact situatia de fapt, poate incercati sa reformulati in ordinea cronologica a evenimentelor.
Am avut permisul suspendat am condus cu el suspendat mi-sa făcut dosar penal dosarul acum este in instanța pt art 335alin2 după care am fost sa îmi ridic permisul l-am
Ridicat pentruca procuroarea de caz nu a trimis hârtie către serviciul rutier in care sa apar cu dosar

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu inteleg exact situatia de fapt, poate incercati sa reformulati in ordinea cronologica a evenimentelor.

Nu procurorul trebuia sa trimita, de la politie trebuia sa se implementeze dupa ce s-a intocmit dosarul penal.
Și atunci este bine pentru mine exista vreun câștig de cauza pt mine sau este vreo eroare judiciara?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu procurorul trebuia sa trimita, de la politie trebuia sa se implementeze dupa ce s-a intocmit dosarul penal.

Va mulțumesc domnule avocat dar in decizia de condamnare a mea nu spune decât amenda penală și nu face referire la anularea permisului meu decât amenda penală 3800 de roni

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu inteleg exact situatia de fapt, poate incercati sa reformulati in ordinea cronologica a evenimentelor.

Alte discuții în legătură

Cod rutier Nelu451 Nelu451 Dupa redobandirea permisului anulat prin reexaminare teoretica si practica acesta poate fi anulat iarasi daca in termen De 6 lunui de dupa redobandire ... (vezi toată discuția)
Permis anulat Nina chirita Nina chirita Am condus cu permis suspentat si acum dopa 2 ani misa anulat e normal pentru depasire de viteza mi sa intamplat asa poate cineva sami dea un raspuns va ... (vezi toată discuția)
Permis anulat hahalero444 hahalero444 in cazul in care s-a anulat permisul pentru o perioada de 6 luni de zile pot pleca din tara??? daca nu s-a dat inchisoare cu suspendare??? ipotetic ... (vezi toată discuția)