Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua este normal ca la o suma sub 400 ron sa se ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua este normal ca la o suma sub 400 ron sa se perceapa ...

Buna ziua este normal ca la o suma datorata sub 400 ron sa se perceapa cheltuieli de executare silita peste 600 ron,adica mai exact 642 ron ?Mie mi se pare o suma abuziva .
Ioana2020iunie, utilizator
Trebuie să aveți în vedere faptul că aceste cheltuieli de executare nu constau doar în onorariul executorului judecătoresc, ci și în taxe de timbru, cheltuieli efectuate cu ocazia publicității procedurii de executare silită și cu efectuarea altor acte de executare silită, onorariul avocațial în procedura executării silite, etc. Dacă apreciați că aceste cheltuieli sunt excesive, puteți face contestație la executare.
Ana Alexandrov, Avocat