avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 689 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost condamnat pentru ultraj pe baza unor marturii ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost condamnat pentru ultraj pe baza unor marturii mincinoase ...

Am fost condamnat pentru ultraj pe baza unor marturii mincinoase pe data de 15.0ct. 2020.
Mai pot sa fac plangeri penale impotriva martorilor mincinosi?
Sunt in termen?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 12:57, 4 Februarie 2021
Buna ziua, marturia mincinoasa nu se cerceteaza la plangere prealabila deci in termen pentru plangere penala ati fi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calomnie ati putea, va rog, sa-mi spuneti care este termenul pentru a depune plangere pentru marturie mincinoasa intr-un proces civil (divort)? acest termen este de la ... (vezi toată discuția)
Declaratii de martor mincinoase flomrco47 flomrco47 Sunt suspect intr-un dosar penal in curs de cercetare. Am studiat dosarul la politie si am constata ca marorii au dat declaratii mincinoase impotriva mea. Ce ... (vezi toată discuția)
Care este termenul de depunere plângere penală pentru declarații mincinoase? visancatalin visancatalin Bună ziua! În data de 7.1.2020 o persoană a depus o reclamație la o instituție a statului unde lucrez care a fost declinată spre competență ... (vezi toată discuția)