Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost condamnat pentru ultraj pe baza unor marturii ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost condamnat pentru ultraj pe baza unor marturii mincinoase ...

Am fost condamnat pentru ultraj pe baza unor marturii mincinoase pe data de 15.0ct. 2020.
Mai pot sa fac plangeri penale impotriva martorilor mincinosi?
Sunt in termen?
Va multumesc
Buna ziua, marturia mincinoasa nu se cerceteaza la plangere prealabila deci in termen pentru plangere penala ati fi.