Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Copilul meu nu a participat la scoala ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Copilul meu nu a participat la scoala online. Ministerul ...

Buna ziua,
Copilul meu nu a participat la scoala online. Ministerul spunea ca cei in aceasta situatie vor primi materiale scrise de la profesori. Am primit doar la o singura materie. La celelalte am facut teste, primite tot in online pe care le-am retrimis rezolvate tot prin intermediul internetului, asta pentru a avea situatia incheiata. Din partea mea, ca unic sustinator de familie, a fost un efort destul de mare, dar am facut-o pentru a avea o legatura cat de cat, cu scoala.
Acum, la inceputul semestrului al II, un domn profesor a notat cu o nota extrem de mica, evident, faptul ca fata mea nu a avut lectiile trecute in caiet.
Avand in vedere distantarea sociala, nu am putut face rost de lectii, decat tot prin intermediul internetului, pe care, din acelasi motiv pentru care nu a participat la online, nu le-a putut transcrie pe caiet.
Vreau sa stiu daca atitudinea profesorulu este normala.
nu le-a putut transcrie pe caiet.

ma scuzati, dar nu inteleg de ce.
Pentru acelasi motiv pentru care nu a participat la orele online: lipsa curent electric. Ori, ca sa copieze lectiile primite pe WhatsApp..trebuie ca telefonul sa fie incarcat. E o situatie temporara, ne si mutam in perioada urmatoare), dar asta e.
Si la respectiva materie nu s-a predat din manual, macar sa conspecteze lectia de acolo. Manualul nou l-a primit in zilele acestea, dupa inceperea scolii.

gi-jane2 a scris:

nu le-a putut transcrie pe caiet.

ma scuzati, dar nu inteleg de ce.

evelina2005, utilizator
Vreau sa stiu daca atitudinea profesorulu este normala.

daca copilul trebuia sa faca ceva si nu a facut, faptul ca a primit o nota proasta pt ca nu a facut acel ceva, e absolut normal.