Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vârsta de pensionareSunt născută în ianuarie 1964 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vârsta de pensionareSunt născută în ianuarie 1964 , am 20 ani vechime ,.

Am 57 de ani , o vechime de 20 ani , sunt născută în ianuarie 1964. In cei 20 ani de vechime mi s-au calculat 9 ani de grupa a doua. As dori sa știu la ce vârstă mă pot pensiona anticipat sau anticipat parțial sau la limita de vârstă ? Mulțumesc ;
Ianuarie 1964 August 2026 62/7 33/6
Nu indepiniti conditia de stagiu pentru pensie anticipata partiala.
Conditia este de 33 ani si 6 luni, d-voastra abia aveti aproximativ 22 ani si 3 luniu.