Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Va rog sa-mi spuneti ,punctual, daca hotararea de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Va rog sa-mi spuneti ,punctual, daca hotararea de guvern 135/2020 ...

Va rog sa-mi spuneti ,punctual, daca hotararea de guvern 135/2020 art 42 ,cu privire la majorarea punctului de pensie cu numai 14% în loc de 40% cum prevede legea 127/2019, este legală,și dacă aceasta hotărâre a abrogat legea.
Dacă legea 127 mai este în vigoare și daca se mai tine cont de art 83 cu privire la majorarea punctului de pensie.
Daca , nerespectarea acestei legi poate fi obiectul unui proces in instanta din partea unui simplu cetatean?

~ Conținut șters la cerere ~