Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiunea este gratuita ?Este mort de 5 ani.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiunea este gratuita ?Este mort de 5 ani.

Buna ziua. Nu exista nimic gratuit. Taxele notariale sunt raportate la valoarea masei succesorale.
In plus, o sa platiti si impozit de 1% tot din valoarea mostenirii, pt ca nu ati dezbatut la timp.
gi-jane2, moderator