Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Ce fel de ONG trebuie sa infiintez pentru a primi ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Ce fel de ONG trebuie sa infiintez pentru a primi donatii?

Ce fel de ONG trebuie sa infiintez pentru a primi donatii pentru o persoana bolnava de cancer?
george-neagu, moderator
Un ong, ,,normal"in statutul căruia să aveți trecut la obiectul de activitate si strângerea de donații pt....
asociatie ( pt fundatie e nevoie de patriomoniu initial mai mare) care sa aiba asa ceva in statut - caracter umanitar / caritabil, grup-tinta persoane bolnave in general sau bolnave de cancer daca se vrea ceva specific, la scop / obiective ajutorarea bolnavilor / bolnavilor de cancer , la mijloace acordarea de sprijin financiar bolnavilor / bolnavilor de cancer...