avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Ce fel de ONG trebuie sa infiintez pentru a primi ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Ce fel de ONG trebuie sa infiintez pentru a primi donatii?

Ce fel de ONG trebuie sa infiintez pentru a primi donatii pentru o persoana bolnava de cancer?
Ultima modificare: Vineri, 19 Februarie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: radumititean , utilizator 17:37, 3 Martie 2021
Un ong, ,,normal"in statutul căruia să aveți trecut la obiectul de activitate si strângerea de donații pt....
asociatie ( pt fundatie e nevoie de patriomoniu initial mai mare) care sa aiba asa ceva in statut - caracter umanitar / caritabil, grup-tinta persoane bolnave in general sau bolnave de cancer daca se vrea ceva specific, la scop / obiective ajutorarea bolnavilor / bolnavilor de cancer , la mijloace acordarea de sprijin financiar bolnavilor / bolnavilor de cancer...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O asociație dorește sa ajute un membru cu o donatie Ralexandra09 Ralexandra09 Buna ziua. Va rog să mă ajutați cu un răspuns. O asociație cu profil medico sanitar (unde se strâng bani din donații pentru diverse aparate, consumabile ... (vezi toată discuția)
Functionare asociatie non-profit DreeaA DreeaA Buna ziua, Nici macar nu stiu cum sa formulez ca sa exprim cat mai clar asa ca o sa fiu directa si sincera. Am o frumusete de forma de cancer si nu mai ... (vezi toată discuția)
Statul asociatie pvmada pvmada Vreau sa deschis o asociatie in scopul stangerii de fonduri pentru o serie de analize medicale costisitoare, pe care trebuie sai le fac baietelului meu. Nu ... (vezi toată discuția)