avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua ! Cât costă cadastrul pentru o casă la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua ! Cât costă cadastrul pentru o casă la țară, ...

Bună ziua !
Cât costă cadastrul pentru o casă la țară, construită inainte de 1914 cu o suprafață de 90 m.p. + 2800 m.p. suprafață arabilă ? Casa a suportat imbunătătiri repetate și chiar constructia unor anexe.
Mulțumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: cab av PIRSAN SILVIA , Avocat 14:34, 26 Februarie 2021
Buna ziua. Consultati mai multi cadastristi, si negociati, pentru ca nu sunt costuri fixe.Posibil sa aveti nevoie si de un avocat, daca nu aveti acte care sa corespunda.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte funciară, cadastru,întabulare sabouelena sabouelena Bună ziua! În 1968 am fost numită mostenitor într-un certificat de moștenitor în urma decesului tatălui meu.Masa succesorală este un imobil și ... (vezi toată discuția)
Rectificare cadastrala bond29500 bond29500 Buna ziua!As dori sa ma lamuriti intr-o problema. In urma cu 20 de ani parintii mei au vandut 118 mp de teren din lotul de 418 mp.Pe acel teren proprietarul a ... (vezi toată discuția)
Impozit pe teren/casa 2016 ContSters389532 ContSters389532 Buna ziua, Detin un teren de 1000mp in Bragadiru pe care am construit o casa/locuinta(100mp amprenta, nu am garaj, magazie etc) careia tocmai i-am facut ... (vezi toată discuția)