Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara!Asa cum am mai scris ma aflu in proces de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara!Asa cum am mai scris ma aflu in proces de divort...am ...

Bună seara!Asa cum am mai scris ma aflu in proces de divort...am plecat de 5 luni de acasa...in urma cosultarii raspunsurilor de la dvs. Am venit la apartamentul proprietate comuna ( cu sotul)......acesta nu mi a permis sa intru ....am sunat la poliție.....intrand cu poliția am observat ca schimbase si yala. In urma discutiilor cu poliția l au convins pe sot sa imi dea o cheie si sa raman in apartament. ( cu acordul sotului).....pe de alta parte , il sunase avocata lui sa le spuna polițiștilor ca nu am voie fara cerere de reintegrare in locuință ( cum am mai spus, nu imi permit banii si nici timpul). Intrebarea este: in aceste condiții ar putea soțul in perioada imediat (următoare ) sa imi mai introduca vreo actiune, din moment ce mi a dat cheie si mi a permis sa raman....?
Intrebarea este: in aceste condiții ar putea soțul in perioada imediat (următoare ) sa imi mai introduca vreo actiune, din moment ce mi a dat cheie si mi a permis sa raman....?

Nu, sunteti deja in casa, acum ce poate cere, e evacuarea dvs, dar fara sanse, deci nu va cere.
Daca mai face scandal sau e violent, cereti emiterea unui ordin de restrictie si protectie si evacuarea lui ca masaura de protectie. Va trebui sa aveti probe,deci chemati politia cand face scandal.

Ati avut noroc ca a cedat presiunii politistilor de a va lasa sa intrati.
gi-jane2, moderator

Mulțumesc.....scuze pt erorile in folosirea acestui grup....nu am stiut exact cum sa folosesc corect aplicațiile
Jane14, utilizator