Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Locuiesc împreună cu soția într-o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Locuiesc împreună cu soția într-o locuință ...

Bună ziua!
Locuiesc împreună cu soția într-o locuință ANL din 2015, iar de curând soția a moștenit un apartament în aceeași localitate și a trecut apartamentul pe numele ei făcând actele la notar. Contractul ANL este pe numele meu. Întrebarea este dacă pierdem dreptul de a locui în garsoniera ANL.
Vă mulțumesc!
cand ati obtinut locuinta ati declarat fiecare si dvs si sotia, ca nu detineti proprietati si ca va obligati sa anuntati cand intervin modificari, sa verificati la dosar.
Nu ar mai trebui sa beneficiati, dar verificati actle si apoi vb la anl.