Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Direcția de Impozite și Taxe Locale poate sa ceară ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Direcția de Impozite și Taxe Locale poate sa ceară în instanță dizolvarea unei firme?

Buna ziua
Va rog raspundeti-mi la următoarea întrebare Direcția de Impozite și Taxe Locale poate sa ceară în instanță dizolvarea unei firme?
george-neagu, moderator
Orice creditor poate cere in instanta insolventa unui debitor.
Chiar daca nu are calitate procesuală?

Corina Capotã a scris:

Orice creditor poate cere in instanta insolventa unui debitor.