avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Direcția de Impozite și Taxe Locale poate sa ceară ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Direcția de Impozite și Taxe Locale poate sa ceară în instanță dizolvarea unei firme?

Buna ziua
Va rog raspundeti-mi la următoarea întrebare Direcția de Impozite și Taxe Locale poate sa ceară în instanță dizolvarea unei firme?
Ultima modificare: Luni, 8 Martie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: vrica , utilizator 19:41, 8 Martie 2021
Orice creditor poate cere in instanta insolventa unui debitor.
Chiar daca nu are calitate procesuală?

Corina Capotã a scris:

Orice creditor poate cere in instanta insolventa unui debitor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspunderea personala titirca titirca am fost administrator la o societatea comerciala a carei activitate s-a sfarsit in anul 2001 prin decizia asociastului unic si a fost dizolvata din registrul ... (vezi toată discuția)
Problema cu creanta, desi e castigata DAIANA_ DAIANA_ Buna ziua, Problema pe care v-o expun ar fi urmatoarea. Am dat in judecata o firma, pentru un debit de 6000 , am mers pe somatie de plata. Am castigat si ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla cu datoriile la stat ale srl in momentul dizolvarii? sergiugrig sergiugrig Dupa dizolvarea judiciara a unui SRL cu 2 asociati si ~20.000 RON debite la stat(amenzi, TVA, CAS...), dupa acoperirea debitelor in limita capitalului, ce se ... (vezi toată discuția)