avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 699 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care sunt \"actele prevazute de lege privind vechimea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care sunt "actele prevazute de lege privind vechimea în muncă"? ...

Care sunt "actele prevazute de lege privind vechimea în muncă"? Recunoscute de Casa de Pensii, fără a lua în calcul carnetul de munca! Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Mareș231 , utilizator 19:56, 8 Martie 2021
Adeverintele de vechime eliberate de angajatori si vizate de catre ITM sau eliberate de catre ITM.
Va mulțumesc frumos!

Cornel Vasile a scris:

Adeverintele de vechime eliberate de angajatori si vizate de catre ITM sau eliberate de catre ITM.


O corectie:

Adeverintele de vechime eliberate de angajatorii din sectorul privat si vizate de catre ITM din perioada 1990 -01.01.2011
Ultima modificare: Luni, 8 Martie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic
Deci, adeverința eliberată de ITM, ce atestă ca s a lucrat cu contract individual de munca, etc... NU se încadrează la litera de LEGE "alte acte prevazute de lege privind vechimea în muncă"??? Mulțumesc
Se încadrează .

Alte discuții în legătură

Adeverinta vechime 2011 ContSters60781 ContSters60781 As dori sa intreb angajatorii (reprezentantii lor) ce fel de adeverinte de vechime elibereaza angajatilor a caror contracte de munca inceteaza in anul 2011 si ... (vezi toată discuția)
Contract de munca neinregistrat in revisal danaflo danaflo Buna ziua. In perioada 08.2005-08.2006 am lucrat la o firma x, cu contract de munca, insa nu mi-au deschis carte de munca. La plecare, mi-au dat o adeverinta ... (vezi toată discuția)
Adeverinta vechime srl alexandru andra alexandru andra O societate \\"SRL\\" a eliberat o adeverinta unui fost salariat, cu ce drepturi a avut la ei, perioada si spor de vechime....intrebarea este....aceasta ... (vezi toată discuția)