Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care sunt \"actele prevazute de lege privind vechimea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care sunt "actele prevazute de lege privind vechimea în muncă"? ...

Care sunt "actele prevazute de lege privind vechimea în muncă"? Recunoscute de Casa de Pensii, fără a lua în calcul carnetul de munca! Mulțumesc.
Adeverintele de vechime eliberate de angajatori si vizate de catre ITM sau eliberate de catre ITM.
Va mulțumesc frumos!

Cornel Vasile a scris:

Adeverintele de vechime eliberate de angajatori si vizate de catre ITM sau eliberate de catre ITM.

O corectie:

Adeverintele de vechime eliberate de angajatorii din sectorul privat si vizate de catre ITM din perioada 1990 -01.01.2011
Cornel Vasile, Consilier juridic
Deci, adeverința eliberată de ITM, ce atestă ca s a lucrat cu contract individual de munca, etc... NU se încadrează la litera de LEGE "alte acte prevazute de lege privind vechimea în muncă"??? Mulțumesc
Se încadrează .